Dárkovy poukaz

Historie lázni v Bělohradu se začala psát v roce 1872, kdy pražský průmyslník Dormitzer koupil Bělohradské panství a nechal na levém břehu Javorky postavit boudu se třemi koupelnami. Ty sice sloužily pouze k očistným účelům, ale koupele byly velmi oblíbené. Za opravdový vznik lázní může pruská hraběnka Anna z Asseburgu,která roku 1885 provedla první úspěšné pokusy s léčivými účinky místní rašeliny. Podle ní získaly lázně název Anenské. O tři roky později, tedy v roce 1888, byly lázně úředně uznány za léčivé a bylo jim povoleno užívat označení sirné slatinné lázně.

V roce 1891 byl na dnešních pozemcích postaven velký lázeňský dům. Tato stavby byla ve švýcarském slohu a měla křídla na obě strany. V křídlech se podávaly koupele a toto uspořádání pavilonu vodoléčebných procedur se zachovalo až dodnes.

V roce 1901 byl v parku v Bažantnici navrtán siroželezitý pramen, který se svým složením řadí mezi siroželezité kyselky. Pramen byl pojmenován Anna Mariánský.

Proslulost lázní šla rychle nahoru, o čemž svědčí i to, že v roce 1905 došlo k přejmenování obce na Lázně Bělohrad. Roku 1936 byla dokončena stavba nového komfortního hotelu, dnešního hotelu Grand. Bývalý hotel U lázní byl upraven na Vodoléčebný a vyšetřovací ústav.  Později, roku 1963, vznikla ve vile Esplanade léčebna pohybového ústrojí pro děti a dorost.

Před rokem 1989 byly lázně součástí lázní Poděbrady. V rámci restitucí byla část majetku vrácena rodině MUDr. Janečka a zbytek byl privatizován. V roce 1992 vznikla akciová společnost, která se vrátila k názvu Anenské slatinné lázně. Od vstupu firmy PURO-KLIMA, a. s. do společnosti ASL, v roce 1995, je zaznamenán obrovský rozmach lázní.

V roce 1991 byl do chodu uveden malý rehabilitační bazén, v roce 1995 byl otevřen lázeňský hotel Anna-Marie a v roce 1998 byla provedena dostavba hotelu Grand. Tím lázně získaly novou moderní kuchyni s jídelnou a 41 dalších lůžek. V dalších letech se uskutečnily rekonstrukce vily Karluška, modernizace hotelu Janeček a rekonstrukce vily Stefanie. Na konci roku 2005 začala přestavba balneoprovozu a v roce 2008 došlo k propojení jednotlivých hotelů zastřešenými spojovacími lávkami.

Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad

Malebné městečko Lázně Bělohrad leží v podhůří Krkonoš v nádherné, ekologicky čisté kotlině. Na jihozápadě je chráněno modravým hřebenem Chlumu, na severu se vypíná Kamenná hůra, od západu hledí zříceniny hradů Kumburk a Bradlec i hora Tábor.
Tree of Life ****

Tree of Life ****

Dopřejte si lázeňský pobyt v luxusním hotelu Tree of Life****, ve kterém na Vás čekají prvotřídní lázeňské procedury, volný vstup do hotelového bazénu a Organic Spa a komfortní ubytování.