Dárkovy poukaz

Regenerační přísadová koupel

Jde o koupel s přidáním přírodních látek, které mají pozitivní účinek na organismus či pokožku. Účinné látky se, díky ideálnímu prokrvení kůže a podkoží v koupeli teplé 37 °C, dobře vstřebávají do organismu. Přísady jsou bylinné substance, které podporují krevní oběh, omlazují pokožku, odstraňují stres a únavu, uvolňují a povzbuzují. Při aplikaci teplé koupele dochází zároveň k relaxaci svalstva a zvyšuje se i pohyblivost kloubů. Prohřátí a prokrvení zlepšuje výživu svalů, kloubů i vnitřních orgánů.

Annamariánská uhličitá koupel

Velice účinná procedura, která využívá oxid uhličitý rozpuštěný ve vodě. Při koupeli bublinky CO2 obalí tělo jemnými perličkami plynu. Po počátečním pocitu chladu navodí perličkový plášť příjemné teplo, způsobené dilatací kožních kapilár. Oxid uhličitý se vstřebává kůží a ovlivňuje tak činnost jednotlivých orgánů. Zlepšuje srdeční výkonnost, snižuje tlak, zlepšuje prokrvení končetinových cév a zlepšuje výživu tkání. Oxid uhličitý významně zvyšuje prokrvení kůže a podkoží, čímž zlepšuje její výživu, pružnost i hydrataci. Proto se tyto koupele používají pro prevenci a terapii celulitidy.

Hydromasážní koupele

Koupel je prováděna ve speciální vaně opatřené AIR JET systémem. Teplý vzduch proudí tryskami pod vysokým tlakem a provádí masáž celého těla. Pro hydromasážní koupel používáme několik masážních schémat tak, abychom dosáhli relaxace a uvolnili svalové a psychické napětí. Tyto koupele pozitivně ovlivňují svalovou únavu, bolesti zad a šíje, chronické bolesti po úrazech i ztuhlost svalů způsobenou špatnými pohybovými stereotypy.

Klasická relaxační masáž

Tato masáž představuje systém masážních hmatů a pohybů, který má za cíl navodit celkové uvolnění. Masáž podporuje cirkulaci v povrchových žilách, lymfatických cévách, zlepšuje výživu tkání a zmírňuje bolest. Reálně dochází k uvolnění masírovaného svalstva, povzbuzení krevního oběhu, můžeme však dosáhnout i zmírnění bolestí hlavy či vstřebávání otoků. Obecně je navozen pocit uvolnění a pozitivního naladění. Klasická masáž může být částečná či celková.

Havajská masáž celková

Základy havajské masáže LOMI LOMI (milující či laskavé ruce) spočívají v použití speciálních technik, které mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Masáž je prováděna hlavně dlaněmi, předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla. Je zde velice důležitý pohyb nohou maséra. Původně vznikla tato terapie z havajského tance HULA. Masírují se záda, hýždě, dolní i horní končetiny, ramena, dekolt a šíje. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními masážemi.

Reflexní masáž plosky nohy

Reflexní masáž plosky nohy je jednou z metod čínské masáže. Ploska nohy obsahuje přes 7200 nervových zakončení, které odpovídají všem orgánům a představují mapu orgánů našeho těla. Masáž je prováděna na plosce i nártu obou nohou. Masáž začíná prohřátím celé nohy třením či hlazením. Vlastní masážní technikou je tlakové ošetření bodů a plošek na chodidle, prstech i nártu. Pozitivně ovlivňuje krevní oběh, hojení a regeneraci, působí protizánětlivě, urychluje detoxikaci a posiluje imunitu. Podporuje psychické a fyzické uvolnění, redukuje následky stresu. Ovlivňuje bolesti svalů, kloubů a páteře, bolesti hlavy, funkční poruchy trávení i vylučování zlepšuje alergie i nespavost.

Podvodní masáž

Tato masáž je prováděna proudem vody v teplé lázni. Specialista masíruje vybrané partie proudem vody pod tlakem 1 – 2 kPa. Podvodní masáž je kombinací teploléčby a mechanické léčby. Masáž uvolňuje spasmy, odstraňuje bolesti zad a svalovou únavu. Podvodní masáží je možné zlepšit stav jizev a celulitidy. Podvodní masáž může být celková či částečná.

Tělová aromamasáž

Jde o klasickou masáž, při které jsou používány éterické silice a rostlinné oleje. Snoubí se zde účinek masáže a jedinečné účinky různých silic či olejů. Aromamasáž harmonizuje tělo a psychiku, ulevuje při zátěži a stresu a posiluje imunitu. Při masáži pronikají silice i do hlubších vrstev, vstřebávají se a pozitivně ovlivňují bolesti, funkci jednotlivých orgánů i naši mysl. Po masáži je vhodné relaxovat v klidné místnosti a nechat tak doznít blahodárný účinek masáže.

Hydro - Jet

Suchá masážní vana. Proud vody, kterým je vaše tělo masírováno přes pružnou fólii, zvyšuje celkové prokrvení a snižuje svalové napětí. Napomáhá lepšímu vstřebávání kyslíku v cévním řečišti, snižuje hladinu toxických látek ve svalech a přispívá k rychlejší regeneraci tkání. Zvyšuje vyplavování endorfinů a zlepšuje psychickou pohodu, snižuje krevní tlak a pozitivně působí na oběhový systém.

Masáž lávovými kameny

Používáme vyhlazené lávové kameny zahřáté na 55 °C. Tyto kameny velice dobře akumulují teplo a svou energetickou silou působí do hloubky na svalovou tkáň, krevní oběh a látkovou výměnu. Masáž pozitivně ovlivňuje svalové napětí a zablokovaná místa. Tonizuje vegetativní nervový systém, a proto významně zlepšuje poruchy spánku, harmonizuje při dlouhodobé pracovní zátěži, a protože urychluje metabolismus, působí i jako podpůrná terapie obezity.

Medová detoxikační masáž

Med obsahuje řadu důležitých vitamínů a minerálů a na pokožku lidského těla působí hydratačně i regeneračně. Dokáže zjemnit a omladit. Medovou masáží se uvolňují a zároveň odstraňují nežádoucí toxiny, které se jinak usazují v tělesných tkáních.

Čokoládová masáž se zábalem

Milujete čokoládu? Dopřejte si jemnou relaxační masáž spolu s intenzivní vůní čokolády. Vaše smysly si pochutnají na čokoládě a olejové substance dokonale ošetří vaši pokožku.

BABY masáže

Cílem těchto masáží je optimalizovat svalový tonus a posílit pohybový aparát dítěte. Masáž pomáhá zklidnit hyperaktivní děti a napomáhá vytváření vztahů matky a dítěte, protože jednodušší prvky masáže mohou rodiče používat i doma. Masáž je vhodná pro děti od 6 týdnů do dospělosti. Jde o citlivé tahy od tvářiček až po nožky dítěte, které promasírují a protáhnou celé tělíčko.

Těhotenská masáž

Pokud je masáž vedena šetrně a ve vhodné poloze je možné ji aplikovat i těhotným ženám. Těhotenská masáž zahrnuje masáž dolních končetin vleže na zádech a masáž zad a šíje v poloze vsedě. Masáž končetin podporuje krevní oběh a cirkulaci lymfy a tím zmírňuje zadržování tekutin v těle. V těhotenství je nadměrně namáhaná páteř a svalstvo zad a je vhodné uvolnit svalové napětí v oblasti krční a bederní páteře. V našem případě neprovádíme masáž bříška těhotné, protože v tom vidíme určitá rizika.

Indická masáž hlavy

Tato procedura zahrnuje jak masáž obličejové i vlasové části hlavy. Cílem této masáže je zmírnit únavu, napětí, případně i bolest a navodit pocit odpočinku a relaxace. Masáž obličeje provádíme vleže, pomocí lehkých olejovitých substancí, které jsou inertní. Masáž vlasové části hlavy může být prováděna vsedě i vleže. Běžně provádíme tuto masáž nasucho, ale je možné ji provádět i vhodným olejem.

Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad

Malebné městečko Lázně Bělohrad leží v podhůří Krkonoš v nádherné, ekologicky čisté kotlině. Na jihozápadě je chráněno modravým hřebenem Chlumu, na severu se vypíná Kamenná hůra, od západu hledí zříceniny hradů Kumburk a Bradlec i hora Tábor.
Tree of Life ****

Tree of Life ****

Dopřejte si lázeňský pobyt v luxusním hotelu Tree of Life****, ve kterém na Vás čekají prvotřídní lázeňské procedury, volný vstup do hotelového bazénu a Organic Spa a komfortní ubytování.